LETNÍ TENISOVÝ TURNAJ

PRAVIDLA A SYSTÉM

PRAVIDLA A SYSTÉM TURNAJE

Soutěžní kategorie:

Kategorie Muži a Ženy se hrají ve dvou skupinách. V každé skupině systémem vždy každý s každým. První dva hráči z každé tabulky postupují do semifinále, kde hraje 1.Ax2B. a 2.Ax1.B. Vítězové těchto duelů hrají finále o první místo, poražení hrají o třetí místo.

Kategorie Děti a Smíšená čtyřhra se hrají ve skupině systémem vždy každý s každým. První čtyři hráči/dvojice z tabulky postupují do semifinále, kde hraje 1.x4. a 2.x3. Vítězové těchto duelů hrají finále o první místo, poražení hrají o třetí místo.

Počítání bodů ve skupině se za hru rozdělují 3 body (pokud prohrávající hráč/dvojice uhraje 1 set, získává 1 bod a vítězný hráč/dvojice 2 body, pokud prohrávající hráč/dvojice neuhraje set, získává vítěz 3 body). Po odehrání tabulky a shodnosti bodů vítězí hráč/dvojice, která vyhrála vzájemný duel, popřípadě ztratil méně gamů.

Všechny zápasy včetně finále – kromě finále mužů – jsou na 2 vítězné sety, za stavu 6:6 v každém setu se hraje tie break. Finále  mužů je na 3 vítězné sety, za stavu 2:2 na sety se hraje dál rozdílem 2 gemů (třeba 8:6).

Hra se hraje na základě pravidel tenisu (viz. níže) bez rozhodčího, proto je nutné být k sobě ohleduplní a respektovat tyto základní principy:

Hráči, kteří úmyslně nedodržují tyto principy, mohou být potrestání za “Vytváření překážek soupeři” a Nesportovní chování vyloučením z turnaje.